EKOŠKOLKA - ŠKOLNÍ ROK 2022/2023

Náš Ekotým se skládá ze zaměstnanců MŠ, dětí ze všech tříd a jejich rodičů.

V tomto školním roce se budeme věnovat novému tématu PROSTŘEDÍ.

Mezinárodní program Ekoškolu si vybrala I. TŘÍDA KVÍTEČKA jako svůj TŘÍDNÍ PŘÍRODOVĚDNÝ PROJEKT .

/najdete v sekci ARCHIV - ŠKOLNÍ ROK 2022/2023/STRÁNKY TŘÍD/I. TŘÍDA KVÍTEČKA - EKOŠKOLA/

Plán činností již máme sestavený, takže hurá do plnění prvních úkolů. Mezi prvními úkoly bylo vytvořit skřítka Klíčka z přírodních nebo recyklovaných materiálů podle předlohy. Macháčkovi doma vytvořili roztomilého skřítka ve zmenšené podobě, na nás ve školce bylo udělat mu kamaráda ve větší velikosti. Děti se s chutí zapojily do jeho výroby....

S novým rokem 2023 přišla i naše druhá schůzka "Ekotýmáků" v letošním školním roce 2022/2023. Za všechny pevně doufám, že rok 2023 bude plný porozumění a klidu, kreativity a taky tolerance k druhým, ale i k sobě samým. Tak směle do toho a půl je hotovo 😊

Poslední otázkou, které jsme se v naší analýze zabývali, byly rostliny. Úvodem jsme si pověděli, kde můžeme nejrůznější rostliny na naší zahradě najít. Máme místa, kde rostou okrasné rostliny, luční a ty pro naše zdraví. Jednotlivými koutky jsme se zabývali, řekli si, jaké druhy rostlin na nich můžeme najít.