EKOŠKOLKA - ŠKOLNÍ ROK 2021/2022

EKOŠKOLA - ŠKOLNÍ ROK 2021/2022

Náš Ekotým se skládá ze zaměstnanců MŠ, dětí ze všech tříd a jejich rodičů.

V tomto školním roce se budeme věnovat novému tématu JÍDLO.

Mezinárodní program Ekoškolu si vybrala I. TŘÍDA KVÍTEČKA jako svůj TŘÍDNÍ PŘÍRODOVĚDNÝ PROJEKT .

Na naší poslední schůzce "Ekotýmáků" jsme se pomalu vítali s jarem, popíjeli teplý, zdravě oslazený čajík a kávičku na zahřátí, protože byl duben a ten jak víme znamená "za kamny ještě budem :-).

Dnes za námi do školy dorazil včelař, pan Juráň ze Skaličky. Dětem zajímavým povídáním a ukázkami přiblížil život včel. Příjemné povídání jsme zakončili ochutnávkou včelího medu a medových perníčků. Děti si na dobrotách moc pochutnaly a my doufáme, že za námi opět brzy dorazí. Tímto děkujeme naší paní vedoucí jídelny za zprostředkování besedy,...

Začíná jaro, pomíjí kovid a kovidová opatření a tak se náš Ekotým dospěláků i dětí sešel ve čtvrtek 7.4 "naživo" ve třídě Kvíteček. Na stole po celou dobu leželo mňamózní občerstvení upečené a připravené maminkami z alternativních sladidel. Popíjeli jsme kafíčko a čaj, který se daří dělat stále méně sladký.

Ekotým MŠ Klíček, ve spolupráci s našimi příznivci, vytvořili pro Vás k inspiraci SBÍRKU BEZMASÝCH JÍDEL. V naší sbírce naleznete vyzkoušené recepty, které zvládne každý!