II. TŘÍDA KUŘÁTKA

NÁŠ TŘÍDNÍ PROJEKT

"SKŘÍTEK JÍROVEČEK A SVĚT"

Cílem našeho projektu je rozvíjet v dětech lásku a úctu k přírodě. Tím u nich vyvolat touhu po pozvání okolní přírody. Uvědomovat si, že je důležité přírodu chránit a respektovat. Hravou formou se budeme seznamovat se stromem jírovcem a jeho skřítkem "Jírovečkem". Společně se skřítkem budeme sledovat, jak se během čtyř ročních období strom mění, a vysvětlíme si proč tomu tak je.

CÍL :
- Rozvíjet v dětech úctu a lásku k přírodě a tím u nich vyvolat touhu po poznávání okolní přírody, její respektování a ochranu
- Seznamovat s místem a prostředím, ve kterém dítě žije a vytvářet pozitivní vztah k němu
- Rozvoj úcty k životu ve všech jeho formách
- Vést děti k poznávání a chápání dějů a jevů ve svém okolí
- Vnímat přírodu všemi smysly
- Sledovat a pozorovat vývojová stádia v jednotlivých ročních obdobích
- Pečovat o okolní životní prostředí - dbát na čistotu a pořádek

V letošním roce, v pondělí 19. září, jsme poprvé vyrazili na výlet mimo naši mateřskou školku. Už jen samotná jízda velkým a plným autobusem, byl pro děti velký zážitek. Jakmile jsme dorazili k místu, ihned jsme věděli, kterým směrem se máme dát, jelikož křik exotického ptactva byl velmi pronikavý. Do Arasfery jsme nedorazili s prázdnou, ptáčkům...

Zveme Vás na třídní schůzky, které se uskuteční 6.9.2022 v 16.00hod. na zahradě MŠ Klíček.