ADVENTNÍ ČAS

14.01.2024

Období adventu je časem tajemna, očekávání, klidu a především těšení se na jeden z nejkrásnějších svátků v roce – Vánoce. Čekání na Ježíška jsme si zkrátili díky rozmanitému programu.

V měsíci prosinci se uskutečnilo například Mikulášské tvoření s rodiči, kde děti s rodiči vyráběli keramického čerta, kterého si následně po vypálení v keramické peci děti odnesly domů. Také nás přišel navštívit Mikuláš s čertem a andělem, pro které jsme měli přichystanou básničku a písničku s tanečkem. Při putování Hranicemi za betlémy jsme si cestu zpříjemnili ochutnávkou dětského punče. Společně jsme si zazpívali koledy s netradičními hudebními nástroji a mohli jsme se podívat, jak to vypadá v hudební učebně základní školy. Kamarádi ze třídy Hvězdičky a Kvítečka nás pozvali na jejich vánoční besídku, která se nám moc líbila a tímto jim znovu děkujeme. Určitě jsme si nemohli nechat ujít návštěvu Galerie M+M, kde stejně jako v minulých letech jsme se mohli pokochat výrobky a velkou spoustou různě zpracovaných betlémů. I v naší třídě jsme si společně s dětmi zdramatizovali příběh o narození Ježíše Krista. V neposlední řadě jsme byli ohromeni výstavou baněk na Staré radnici, kde jsme si prohlédli baňky ze skla, kovu, slámy, dřeva nebo látky.

Než jsme se rozloučili před vánočními svátky i děti našly pod ozdobeným stromečkem Ježíškovu nadílku. Nové hry, stavebnice a hračky budou moct děti využívat hned po Vánocích při plnění docházky do MŠ.

Závěrem nám dovolte popřát Vám všem radostné Vánoce, pevné zdraví v následujícím roce 2024, spoustu splněných přání a společně strávených chvil s rodinou.

Za třídu Slunečnice paní učitelky Bára Kubešová, Věra Samiecová a paní asistentka Pavla Ondrušová.