JSME TU A ROSTEME-Říjen

27.11.2023

V měsíci říjnu naše třída Slunečnice pokračovala v celoročním projektu "Jsem tu a rostu." Vše začalo procházkou za maminkou a jejím miminkem. Cestou jsme pozorovali krásy podzimu, cítili jsme vůni spadlých lístků a našli jsme mnoho kaštanů.

Seznámení s miminkem bylo pro spoustu dětí nové a obohacující. Maminka dětem pověděla, co všechno tak malé miminko potřebuje a jaký má denní režim. Děti velmi překvapilo, že Viktorek celý den spí a k snídani, obědu i večeři pije mateřské mléko z maminčina prsa. Maminka připravila dětem na prohlédnutí i encyklopedie, ve kterých si děti mohly prohlédnout, jak se takové miminko vyvíjí a také dětem ukázala, jaké hračky na malého Viktorka čekají až trošku povyroste.

Kvůli nepříznivému počasí jsme zvolili zpáteční cestu do mateřské školy autobusem, ale i přesto to byl velký zážitek. Měli jsme veliké štěstí, při čekání na autobus jsme potkali studenta lesnické školy, jenž nám povyprávěl o Arboretu. Chlapcovým poutavým povídáním jsme si připomněli znalosti a vědomosti, které jsme měli možnost nasbírat při výletu do Obory a do lesa v Bohuslávkách.

Celý projektový den jsme si společně užili a těšíme se až se s maminkou a Viktorem opět potkáme, třeba i v prostředí naší MŠ.