LISTOPAD - "JEDEN LÍSTEK, DRUHÝ TŘETÍ, POMALU UŽ NA ZEM LETÍ"

30.11.2022

V měsíci listopadu jsme toho s naším skřítkem Jírovečkem opět hodně prožili. Společně jsme navštívili strom jírovec a zjistili jsme velké změny, které od měsíce října nastaly. Větve stromu byly zcela holé, bez listí. Strom nám tímto prozradil, že už se pomalu chystá na zimu, že bude odpočívat. S barevným podzimním listím jsme si zahráli různé hry. Listy jsme rozdělovali dle barev, tvarů, zahráli jsme si na "Barevné domečky". Listy jsme zkoušeli i počítat. Ve školce jsme našemu skřítkovi Jírovečkovi ukázali ještě další překvapení, která nám v tomto období příroda přichystala. Pomyslně jsme si zašli do lesa, kde jsme si nasbírali plný košík hub. Poté si děti některé houby i namalovaly. Do školky k nám zabloudila myš polní. Hledala si potravu na zimu, až se jednoho dne ocitla u nás v "Kuřátkách". Ihned se skamarádila se skřítkem Jírovečkem a samozřejmě i s dětmi. Všem nám prozradila, že se ztratila. Byla z toho trošku smutná. Děti myšce vyrobily myší kamarády. A hned bylo veselo. Myšky poradily naší myšce tulačce jak a kudy má najít cestu domů do její myší díry. Myška pěkně poděkovala, rozloučila se s dětmi i se skřítkem Jírovečkem a vmžiku byla pryč. Skřítka Jírovečka překvapila i ranní mlha, která se po několik dnů objevovala v ulicích. V mlze jsme se zkoušeli i projít. Děti si na hlavu daly bílý šátek - "mlhu" a za ztíženého vidění jsme hledali různé cíle. Mlhu jsme si i vyváleli válečkem na výkres. A potom si děti do mlhy vytvořily podzimní strom jírovec. Co nám přichystají měsíce příští?
                                                                                          Za II. tř. - "Kuřátka" - Hanka Lukešová

FOTO - Kateřina Gerlová