NÁŠ TŘÍDNÍ PROJEKT - BŘEZEN "DIVOKÝ ZÁPAD, NA NÁVŠTĚVĚ MEZI INDIÁNY

03.04.2024

"Úáúáúáúáúáúá" volal Ufík a rukou si poklepával na pusu. Seděl na krásném koni a projížděl se prérií. "rychléé děti, popadněte koně a pojeďte se mnou!" No teda, děti nevěřícně koukaly, kdo to s Ufíkem jede na koni a víte kdo to byl? Sama náčelnice Velká medvědice! Děti také rychle nasedly na koně a uháněly prérií za náčelnicí podívat se na návštěvu tentokrát mezi indiány.

Náčelnice Velká medvědice děti seznámila s indiány pomocí pohádky o indiánském chlapci, který měl pro děti legrační jméno a to Malý Strom. Malý strom byl synem náčelníka a jako každý správný indián se umet hezky chovat a dodržoval indiánské sedmero, se kterým náčelnice Velká medvědice seznámila i naše kuřátka a to sedmero zní - Nelži! Pomáhej ostatním! Chraň přírodu (živou i neživou)! Buď slušný! Poslouchej dobré rady starších! Buď kamarád! Každý den udělej něco dobrého! Všechna kuřátka slíbila, že jakožto správní indiáni budou i oni sedmero dodržovat.

No a jak si takoví indiáni telefonovali? Přece pomocí kouřových signálů – to už teď děti vědí. A každý správný indián musí umět dobře indiánky volat, pěkně nahlas! Tak si děti nejprve s peříčkem vyzkoušeli, jak správně ovládat svůj dech, abych poté mohli hezky hlasitě rozpohybovat pusinku a jazýčky a zahrát si na pravé indiány a naučit se i indiánský pokřik. Společně si také děti zatancovaly indiánský taneček a dokonce si zkusily společně postavit totem, či spočítat peříčka na indiánské čelence.

Každé kuřátko si nakreslilo i svého vlastního indiána a dozdobilo ho pomocí vlastnoručně vystřižených peříček. Indiáni nám tak zdobí naši šatnu.

Pro společné hraní nechala medvědice pro děti ve třídě tee pee, kde si mohly děti na indiány zahrát i při volné hře.

Ale i Indiáni se někdy unaví a potřebují odpočívat, tak je necháme odpočívat i my. Děti se s Indiány rozloučily a Ufík jim slíbil, že příště je vezme zase jinam. A my už se moc těšíme, kam že nás to ten Ufík příště zavede.