NÁŠ TŘÍDNÍ PROJEKT - LEDEN "ANTICKÉ ŘECKO, ANEB RYCHLEJI, VÝŠE, SILNĚJI"

03.04.2024

Ufík k nám do školky přičaroval stádo koní, kteří nás dovezli až do Antického Řecka. V měsíci lednu nás totiž čekalo téma – "Antické Řecko, aneb rychleji, výše, silněji".

Poté co jsme na koních dorazili do Athén, prohlédli jsme si tehdejší stavby a porovnali jsme je s našimi domky. Děti překvapilo, že tehdy nosili šaty holky i kluci. Vyzkoušeli jsme si takové šaty také obléknout. Někomu toto oblečení přišlo legrační a jiným se velmi líbilo. Poté jsme společnými silami zkusili postavit horu Olymp z molitanových kostek. Poté to zkusil každý sám a metrem jsme změřili, čí hora je opravdu ta nejvyšší.

Řekové byli velcí umělci a milovali divadlo, proto jsme si ve školce takové divadlo také postavili. Nebylo to ale ledajaké divadlo, bylo to divadlo stínové. Po pohádce "Boudo, budko" měly děti možnost si stínové divadlo také vyzkoušet. Velmi je bavilo hádat stíny předmětů z naší třídy.

Vrcholem tohoto týdne byla olympiáda. Nejprve nás čekala starořecká olympiáda. Soutěžící si vyzkoušeli skok daleký, hod diskem, závod na koňském spřežení a pohybovou hru s býkem.

Tyto starořecké olympijské hry jsme porovnali s dnešní zimní olympiádou, kde si děti zasoutěžily v biatlonu, krasobruslení a v jízdě na lyžích/běžkování.

Ufík nám také vysvětlil, jak je sport důležitý pro naše zdraví. Po sportu máme lepší náladu a je nám hezky. Protože jak se říká – ve zdravém těle, zdravý duch.

Ufíku, tak kam nás vezmeš příště?