NÁŠ TŘÍDNÍ PROJEKT - ÚNOR "STŘEDOVĚK, ANEB HURÁ NA KRÁLOVSKÝ BÁL"

03.04.2024

Co za udatného rytíře to k nám míří do třídy? Kdo jiný než náš Ufík! Tentokrát nás Ufík na koni vzal skoro do pohádky, aneb vydali jsme se mezi princezny a prince do dob středověku. Děti se seznámily s princem Dobroslavem, který jim povyprávěl pohádku o princezně a ukázal jim, jak se tehdy na hradě žilo. No a kdo všechno na hradě žil? I o tom dětem Dobroslav pověděl. Že nebyli jen králové a královny, princové a princezny, ale také sedláci, kuchaři, služební, atd, kteří se starali, ale se právě královská rodina měla dobře.

Děti si vyzkoušely pomocí houbičky vyrobit svůj vlastní hrad a dokonce si na něj přelepili a dokreslili i krásnou princeznu! A jak že taková princezna chodí? No přece rovně! A tak si děti s knížkou na hlavě zkusili držet rovnováhu a správě držet tělo, aby kniha nespadla. A co takhle chovat se jako princ či princezna? I o tom si děti s Dobroslavem pověděli a zopakovali si tak pravidla slušného chování.

Také si děti vyzkoušely, co všechno takoví princové a princezny museli umět, ať už to byla jízda na koni, plavání, či hra na nástroje, zpěv a dokonce veršování. A tak se děti naučily básničku o princezničce na bále.

No a co by to bylo za středověk, kdyby si děti s Ufíkem nezkusily dobývat hrad? Nejprve si děti společně svůj hrad postavily a poté se pokusily ho ubránit před nájezdem zlého rytíře. To sem jim povedlo na jedničku! No a pak si naopak zkusily takový hrad dobýt pomocí různých úkolů, které měly prověřit jejich sílu! No a světe div se, hrad děti dobyly, a dokonce našly i poklad!

Poslední den se děti převlékly do různých masek a převážně jsme přivítali právě prince a princezny a společně jsme si užili pořádný karnevalový bál, skoro jako opravdický středověký! No tak se necháme překvapit, kam nás Ufík vezme příště.