NÁŠ TŘÍDNÍ PROJEKT - ZÁŘÍ - "DRUHOHORY"

23.10.2023

S novým školním rokem se II. třída "Kuřátka" pustila do celoročního projektu s názvem "Cestujeme časem s Ufíkem". Ufík je modrý mimozemšťan, který za dětmi přiletěl strojem času ze vzdálené budoucnosti aby děti provedl důležitými historickými milníky naší planety. V měsíci září se děti s Ufikem seznámily a Ufík je vzal na první výlet, a to do druhohor - období dinosaurů. Pomocí časového tunelu se děti dostaly do minulosti mezi dávné dinosaury. Dozvěděly se, co byli dinosauři zač a zkusily si na dinosaury zahrát. Plnění zábavných úkolů s dinosaury děti moc bavilo. Největší radost měly ze sopky, kterou jsme si ztvárnili ve třídě pomocí padáku a nechali jsme ji vybouchnout tak, že z ní létaly kamínky z měkkého papíru, při jehož mačkání si děti potrénovaly svalstvo ruky. Také demonstrační pokus, při kterém nám jedna sopka vybouchla přímo ve třídě, se dětem moc líbil. Sopku jsme si poté společně i namalovali pomocí štětců a prstíků. Děti si taktéž pomocí tupování houbičkou vytvořily přes šablonu dinosaura a vyzkoušeli si práci s lepidlem pro lepení listů. Také měly možnost seznámit se s interaktivní tabulí, kterou je třída vybavena a vyzkoušet si úkoly přímo na tabuli. Pomocí lžiček a teplé vody také osvobodily dinosaury uvězněné v ledu a vyzkoušely si smyslohraní na táccích s kamínky, pískem a dinosaury. Celý týden jsme zakončili při zábavných úkolech na zahradě a hrou na archeology a hledáním pokladu zakopaného v písku. Ufík se s dětmi poté rozloučil a těší se na další dobrodružství, které na děti čeká na konci měsíce října, kdy se děti podívají k pravěkým lidem.