OD PRAMÍNKU K ŘECE - Březen

05.04.2023

Díky tématicky zaměřené pohádce " O Hupce a Hopce" jsme si názorně ukázali, jak probíhá koloběh vody v přírodě. Děti dramatizovaly pohádku, představovaly kapky vody a zjišťovaly co se stane s vodou, která dopadne např. do vody, do kamínků, nebo do hlíny. Hádali jsme zvuky vody a určovali, jestli voda šplouchá, kape, bublá, syčí….Děti přemýšlely a odpovídaly na otázky- Kde všude je voda, kde ji můžeme vidět? Kdo potřebuje k životu vodu? K čemu slouží voda, k čemu ji používáme? Zdůraznily ochranu životního prostředí, závažnost nedostatku nezávadné pitné vody ve světě.

Zazpívali si písničku " Holka modrooká", kterou jsme za pomocí vody a krepového papíru ztvárnili do krásných barevných koláží.

Z dřevěných kostek jsme postavili čistírnu odpadních vod a formou hry jsme si ukázali, jak pomáhat a pečovat o okolní prostředí. Na závěr jsme vycházkou došly kolem řeky Bečvy až k čistírně odpadních vod v Hranicích.