PLÁN ČINNOSTÍ: "PŘEDAT S DĚTMI V JÍDELNĚ SEZNAM OBLÍBENÉHO OVOCE, ZELENINY, POPROSIT O ÚPRAVU MNOŽSTVÍ, OMEZIT PLÝTVÁNÍ"

Dnes jsme pokračovali v dalším úkolu z našeho Plánu činností.

S dětmi jsme si povídali o ovoci a zelenině, které míváme v naší školce na svačinku. Prostřednictvím ankety, do které se všichni poctivě zapojili, už víme, které ovoce nebo zelenina je pro naše děti favorit a také to, které dětem nejméně chutná.

Naše jídelna zeleninou opravdu nešetří. Bohužel, někdy se vrací zpět do jídelny hodně zbytků...Nechceme přeci, aby se zbytečně plýtvalo jídlem!!!!

Proto jsme se vydali do jídelny. Slíbili jsme, že se budeme snažit ovoce a zeleninu pokaždé alespoň jednou ochutnat. Paní kuchařky už zase ví, kdy dát na talíř více, kdy pro změnu o něco méně zeleniny. Vše jsme stvrdili slibem na náš pupík .

Paním kuchařkám jsme předali pro inspiraci KUCHAŘKU Z BEZMASÝCH JÍDEL, vytvořenou naším Ekotýmem. Paní vedoucí jídelny nám na oplátku ukázala, jaká jiná sladidla, kromě cukru, se používají ve školní jídelně.

Dnešní úkol byl moc prima, ale nesmíme zapomenout na náš slib :-).