PLÁN ČINNOSTÍ: "ZALOŽIT KOMPOSTÉR A VERMIKOMPOSTÉR"

20.05.2022

Školní rok se pomalu blíží ke svému konci a nám ubývá úkolů v našem Plánu činností. Jedním z posledních bylo v naší školce vytvořit kompostér a vermikompostér.

Starý kompostér již zcela neplní svoji funkci a důležitá je pro nás spolupráce se školní jídelnou. Ve školní kuchyni se za celý den nahromadí spousta bioodpadu a je potřeba ho efektivně zužitkovat. Nejdůležitější bylo najít to správné místo, kde kompostér bude stát a dobře plnit svoji funkci. Potom už pro nás byla hračka těžké kusy k sobě poskládat a kompostér postavit. Dovnitř jsme vložili kartonové krabice, piliny, hlínu a první zbytky ze školní jídelny J.

Výroba vermikompostéru byl pro nás o fousek zajímavější zážitek. Slyšeli jste někdy o kalifornských žížalách? Tyto žížaly jsou extrémně žravé a díky jejich apetitu se přeměňují biologické zbytky na vysoce kvalitní organické hnojivo. Velký dík patří našemu Ekotýmu, který pro výrobu vermikompostéru vše potřebné nachystal.

Žížalkám budeme dopřávat ty nejlepší "dobroty" ze školní kuchyně a už se teď moc těšíme, jak díky žížalímu čaji budeme mít zahrádku plnou silných a zdravých rostlinek.