SETKÁNÍ EKOTÝMU 7.4.2022

11.04.2022

Začíná jaro, pomíjí kovid a kovidová opatření a tak se náš Ekotým dospěláků i dětí sešel ve čtvrtek 7.4 "naživo" ve třídě Kvíteček. Na stole po celou dobu leželo mňamózní občerstvení upečené a připravené maminkami z alternativních sladidel. Popíjeli jsme kafíčko a čaj, který se daří dělat stále méně sladký.

Děti nám při hraní stihly nakreslit i obrázkovou dokumentaci našeho setkání a my se mohli podívat na vytvořenou kuchařku bezmasých jídel, plakát jak nahradit nezdravá jídla zdravější variantou a omalovánky chystané na akci "Ukliď Struhlovko".

Za oknem jsme viděli rostlinky stévie, které děti pěstují a na školkové zahradě je už položená geotextilie a zasazený česnek. Probírali jsme složení vermikompostéru a možnosti kde jednotlivé části sehnat.

Na naše setkání se přišla podívat i paní vedoucí kuchařka ze školní jídelny, která hravě a s úsměvem zodpovídala nejrůznější dotazy týkající se jídel, složení jídelníčku, potravin, ze kterých kuchyně vaří i systému odhlašování obědů. Bylo to velice příjemné. Rozebrali jsme názory rodičů na stravování dětí a poděkovali za osvětový den otevřených dveří, který kuchařky na konci března ve školní jídelně i s ochutnávkou pořádaly.

Závěrem jsme začali podrobněji plánovat průběh akce "UKLIĎME STRUHLOVSKO NEJEN S NAŠÍM EKOTÝMEM" a Den Země. Moc se těšíme že se v hojném počtu nejen členů Ekotýmu ale i dalších známých i neznámých potkáme ve čtvrtek po Velikonocích 21.4. a společně uklidíme alespoň část našeho města.

Schůzka se nám protáhla až do večerních hodin, některé děti už byly docela rozskotačené a tak jsme se rozloučili s tím, že se zase brzy setkáme.