TŘÍDNÍ PROJEKT - BŘEZEN  "STROMY, STROMY, PROBUĎTE SE! JARO UŽ SE KRAJEM NESE."

11.04.2023

Měsíc březen nás přivítal voňavě. Landartovými okénky děti v trávě ( ještě unavené ze zimy) našly první posly jara - sněženky, sedmikrásky a zahradní petrklíče.Se skřítkem Jírovečkem jsme se zase po měsíci vypravili k našemu stromu jírovci. Cestou jsme s sebou vzali z mateřské školy i popelničky s roztříděným odpadem. Skřítkovi jsme vysvětlili důležitost udržování pořádku a čistoty kolem sebe i v přírodě. Obsah popelnic jsme vysypali do velkých barevných kontejnerů umístěných před základní školou. A pak už na nás čekal strom jírovec. Velmi nás překvapil, jak velké pupeny byly na jeho větvích. V trávě děti našly ještě spoustu kaštánků, které strom upustil ze svých větví na podzim. A příroda začarovala! Kaštánky přes zimu spaly v trávě přikryté sněhovou peřinkou. A nyní se probudily! Téměř na každém kaštánku, který děti našly, byl malý klíček. Několik naklíčených kaštanů jsme si vzali do školky, uložili jsme je do vatové postýlky a porosili. Budeme kaštany s klíčky sledovat, starat se o ně a když se bude dílo dařit, zasadíme si kaštany do voňavé hlíny. Možná z kaštánků vyrostou nové stromy.Jaro je tu a s ním i plno nových příběhů.
                                                                                         Za II. třídu - "Kuřátka" - Hanka Lukešová.

foto: Kateřina Gerlová