TŘÍDNÍ PROJEKT - DUBEN -"CO TO ŠUSTÍ, KDO TO JE? PTÁČEK SE UŽ STĚHUJE"

17.05.2023

V měsíci dubnu už všechno v přírodě krásně voní. Při pobytu venku jsme nové vůně vnímali a zkoušeli pojmenovat. Naše uši slyšely i hlasité štěbetání ptáčků. Se skřítkem jsme ptáčky pozorovali. Snažili jsme se najít i hnízda. Ta však byla bezpečně schovaná v zeleni stromů. V tomto měsíci jsme také přesadili malé naklíčené kaštánky z vatové postýlky do hlíny. Samozřejmě že děti nezapomněly na pravidelnou péči = zalévání. Když děti sázely naklíčené kaštánky do hlíny, napadlo je spolu se skřítkem Jírovečkem nahlédnout do tajů samotné hlíny. Mikroskopem, který několikanásobně hlínu zvětšil, děti na displeji počítače měly možnost vidět, co všechno v sobě hlína skrývá a co je pro nás pouhým okem neviditelné. Kaštánkům se v hlíně dařilo, ale samotný květináč už byl najednou malý. Proto jsme se jednoho dne rozhodli odnést kaštánkové rostlinky zpět ke stromu jírovci. Tam děti vyhloubily několik jamek, do kterých probuzené kaštánky zasadily. Velký strom jírovec bude teď na své malé "kaštánkové děti" dohlížet a chránit je. Stromu a malým kaštánkovým rostlinkám jsme spolu se skřítkem Jírovečkem slíbili, že zase brzy přijdeme.

Za II. třídu - "Kuřátka" - Hanka Lukešová.

foto: Kateřina Gerlová