TŘÍDNÍ PROJEKT - PROSINEC, LEDEN, ÚNOR "TIŠE, TIŠE, STROMY SPÍ"

22.02.2023

V těchto zimních měsících celá příroda odpočívala a nabírala sílu do nového jara. V měsíci prosinci nás zima přivítala pořádnou porcí sněhové nadílky. Hned jsme této jedinečné příležitosti využili k zimním radovánkám. Do sněhové peřinky děti tvořily "andělíčky", sáňkovaly, bobovaly, stavěly sněhuláky. Skřítek Jíroveček sledoval všechny ty zimní radosti z okna. Spolu se skřítkem jsme s dětmi přes okno pozorovali i ptáčky, kteří přilétali do krmítka na potravu. Děti pravidelně, i za asistence skřítka Jírovečka, sypaly ptáčkům zrní, aby ptáčci neměli v tomto zimním období hlad. Na zpestření a osvěžení jsme položili do krmítka i jablíčka. Ptáčky v zimě si děti i výtvarně ztvárnily. Skřítek Jíroveček spolu s dětmi zavítal také do zimního lesa. Paní učitelka děti seznámila s některými lesními zvířaty a s nápadem, jak v zimě s potravou pomáhat i těmto zvířátkům. Také lesním zvířatům děti vykouzlily jejich lesní svět na výkres. V únoru bylo našemu skřítkovi už hodně smutno po jeho stromu jírovci. Proto jsme se jednoho dne spolu se skřítkem ke stromu vypravili. A zjistili jsme, že strom už zcela nespí, že už pouze odpočívá a dřímá, protože jsme na jeho větvích objevili nové pupeny, ze kterých brzy vyrostou zelené lístky. Skřítkovi Jírovečkovi jsme připravili ještě jedno veselé překvapení. Pozvali jsme ho na karneval, který byl součástí masopustního období.
I v těchto měsících jsme se skřítkem prožili spoustu dobrodružství a pěkných dnů, ale už se těšíme na jaro a na to, čím nás v dalším období svět překvapí.
                                                                                                     Za II. třídu - "Kuřátka" - Hanka Lukešová