TŘÍDNÍ PROJEKT - ŘÍJEN "ŽLUTÁ, HNĚDÁ, ČERVENÁ, MŮJ DOMEČEK ZBARVILA"

21.10.2022

Nastal měsíc říjen. A spolu s dalším podzimním měsícem se s přírodou událo mnoho změn. Stromy se začaly oblékat do barevných kabátků. Listí se najednou zbarvilo do žluté, červené a hnědé. Všiml si toho i náš skřítek Jíroveček. A v té spoustě nových podzimních barev se stalo, že Jíroveček najednou nemohl najít svůj domov, svůj strom. Přišel proto za dětmi do školky s prosbou o pomoc. A děti? Samozřejmě slíbily, že pomohou. A pomohly. Samy si totiž při vycházkách a i na naší školkové zahradě všimly, že je něco jinak, že se celá příroda nějak podzimně mění. Listy, které byly doposud zelené, změnily barvy. Děti si je posbíraly a ve školce s nimi hrály různé hry - např. "na barvičky" = poznávaly barvy listí, "na velikosti" = třídily listí dle velikosti. S barevným podzimním listím si děti zacvičily, tvořily plošné lístečkové obrázky...A nezapomněly ani na našeho Jírovečka. Aby mu nebylo tolik smutno z toho, že nemohl najít svůj strom, tak mu děti jeden strom "jírovec" složily na koberci ve školce. Skřítek byl moc rád. V následujících dnech se nám potom podařilo Jírovečkův skutečný strom najít. Strom nám za odměnu daroval kaštany, které spadly z jeho větví. Kaštany si děti mohly odnést do školky, kde si s nimi nyní často hrají. Podzimní příroda je v tomto měsíci skutečně krásná. I náš skřítek Jíroveček byl tou nádherou zcela překvapen. Na strom jírovec, i na ostatní stromy jsme si vzpomněli také 20. října. To mají všechny stromy svátek.
                                                                         Za II. třídu - "Kuřátka" - Hanka Lukešová.

foto: Kateřina Gerlová