"UKLIĎME STRUHLOVSKO NEJEN S NAŠÍM EKOTÝMEM"

"UKLIĎME STRUHLOVSKO S NAŠÍM EKOTÝMEM"

Ve čtvrtek 21.4. v 16:00, jen co jsme vyzvedli děti ze školky, jsme se začali hloučkovat před Klíčkem. Někteří dorazili pracovně oblečeni a někteří dokonce měli s sebou i nástroje na sbírání odpadků - jakési prodloužené vidlice. Každopádně všichni vypadali pozitivně naladěni, úsměvy na tvářích a navíc nám přálo i počasí, bylo teplé, slunné odpoledne.

Paní učitelky horlivě rozdávaly zelené čepičky dětem i dospělým, proběhlo společné foto s prázdnými odpadkovými pytli a hurá do uklízení Struhlovska v okolí školky. Rozdělili jsme se do 4 skupin a sbírání odpadků mohlo začít. Děti svoji úlohu braly neobyčejně vážně, očička jim zářila při každém nalezeném nedopalku cigaret, až jsme si v prvních 10 minutách mysleli, že takto se nikam dál než na 50m od školky nedostaneme. Ale naštěstí jsme za chvíli nacházeli stále "lepší" kousky odpadků a posouvali se po Struhlovsku dál.

Některé nalezené kousky byli vážně zajímavé, chlapečci se předháněli, kdo nalezne více plechovek od piva, holčičky zase nacházely třeba hřebínky. Také zapalovačů bylo hodně. Největším nalezeným odpadkem byla nakonec poklice od kol. Všichni byli do sbírání tak zabraní že jsme se jen horko těžko vraceli v určený čas zase zpátky ke školce a děti nás prosily, že by chtěly ještě chvíli sbírat.

Po návratu ke Klíčku jsme všechny naplněné odpadkové pytle zvážili a vyšlo nám neuvěřitelných 20kg! sesbíraného odpadu. S plnými pytli jsme se také ještě hrdě vyfotili, aby bylo zřejmé z této a počáteční fotografie jaký velký smysl tato akce má. Spousta lidí si ani neuvědomuje jak moc své okolí znečišťuje každým sem tam zahozeným odpadkem mimo odpadkový koš. Děkujeme proto celému našemu Ekotýmu a těšíme se na další zábavnou i poučnou akci.

za Ekotým maminka Julinky