VNÍMÁME SVĚT VŠEMI SMYSLY

06.03.2024

O okolním světe se dozvídáme pomocí smyslů. Máme pět hlavních smyslů: zrak, sluch, hmat, chuť a čich, díky kterým se dozvídáme, co se okolo nás děje.

Návštěvou paní doktorky Novákové začalo naše oblíbené povídání o lidském těle a smyslech.

V naší školce jsme si vybudovali nemocnici, abychom si uměli představit, jak to v takové opravdové nemocnici vypadá. Navštívili jsme areál nemocnice v Hranicích a byl nám také umožněn přístup do prostor rychlé záchranné služby.

Názorně jsme si při různých činnostech předvedli, jak fungují všechny naše smysly:

• v rámci masopustního veselí jsme s dětmi ve školce uspořádali karneval a vyzdobili si třídu, která hrála všem barvami,
  • vyrobili jsme si dalekohledy, pomocí kterých jsme pozorovali okolní krajinu,
  • pokračovali jsme v nácviku zavazování tkaniček,
  • v rámci sluchového vnímání nám uspořádala menší koncert paní Havlásková (hra na lesní roh),
  • navštívili jsme přírodovědnou učebnu a tělocvičnu,
  • společně jsme si také měli možnost zacvičit v areálu Dynamicfit Hranice, kde pro nás byla připravena velká opičí dráha, včetně senzomotorického chodníčku a úkoly na rozvoj jemné motoriky,
  • zúčastnili jsme se exkurze v pekařství Welart, kde jsme viděli pletení vánočky, vytahování chleba z pece a třešničkou na dortu byla ochutnávka tamějších koblihů.

Rádi bychom touto cestou poděkovali zaměstnancům záchranné zdravotní služby, MUDr. Novákové, panu Johnovi z pekařství Wellart, i pí. uč. Áji Lehké za vlídné přijetí i poutavé povídání. Paní Havláskové za zprostředkování příjemného kulturního zážitku.