VÝUKOVÝ PROGRAM "TŘÍDÍM, TŘÍDÍŠ, TŘÍDÍME"

25.01.2024

Jedním z dlouhodobých cílů z našeho plánu činností, je vést děti k ochraně přírodě. Proto jsme ve školce vytvořily výukový program na dané téma.

Během hodinky jsme malé děti hravou formou seznámily, těm starším rozšířily, znalosti v oblasti třídění odpadů. Povídali jsme si o různých druzích odpadu, vyzkoušeli si jejich vlastnosti. Díky hře jsme zjistili, zda umíme všechny druhy odpadu správně roztřídit. Seznámili jsme se s pojmem recyklace, vysvětlili si, co dané slovo znamená. Ukázali jsme si, co vše se dá recyklovat, co z roztříděného odpadu může znovu vzniknout. Celou cestu recyklace jsme si názorně ukázali a závěrem si ni zahráli, což bylo pro děti třešničkou na dortu.

Myslíme si, že tento program byl pro děti velkým přínosem, byly jsme mile překvapené z jejich dosavadních poznatků. Věříme, že si spoustu nových informací osvojily a přenesou je do svých životů.

Program se uskutečnil v naší MŠ Klíček /Kvítečka, Kuřátka, Hvězdičky, Slunečnice/, ve Špičkové školce /MŠ Špičky, která je také, stejně jako my, zapojena do programu Ekoškola/, v naší ZŠ Struhlovsko /1.A, 1.B,2.A,2.B/

Děkujeme všem třídám, jejich paním učitelkám, za příjemně strávené chvíle, doufáme, že jsme se neviděli naposledy.

Paní učitelky Kačka, Lucka, Renča